AFRLMS12 3-Piece Standard Air Filter, Regulator & Lubricator, 1/2" NPT
Model: NIS676
Mfr. No.: 408856
  • AFRLMS12 3-Piece Standard Air Filter, Regulator & Lubricator, 1/2" NPT Nuna Depot Inc.
Colour, sizing or style depicted in some photos may not be exactly as described.
Please check your product description carefully before placing your order.
0 In Stock
Ships in 11-14 days
Shipping times are based on information available at the time of order and are subject to change.
Connection Size
1/2" NPT
Operating Pressure
145 PSI
Bowl Filter Size
44 ml (1.5 oz.)
Bowl Lubricator Size
152 ml (5.17 oz)
Height
11.02" (280 mm)
Width
12" (305 mm)
Max. Air Flow
123 CFM (3500 LPM)
Pressure Gauge Port Size
1/8"
Temperature Range
0°C to 60°C (32°F to 140°F)